РЕЗУЛТАТИ КОНКУРСА ЧАС ЗА УГЛЕД 8

Драге колегинице и колеге,

И ви и ми можемо да будемо поносни због тога што се наш конкурс на најбољи начин приближава крају своје прве деценије. И ове године пристигло је мноштво ваљаних припрема за угледне часове, од којих су се неке посебно издвојиле својим квалитетом, инвентивношћу и иновативношћу, што сведочи о вашој високој стручности и посвећености свом позиву. Настојали смо да пажљиво анализирамо и да одаберемо оне припреме за које мислимо да ће бити вишеструко корисне у наставној пракси – што је и темељна сврха нашег конкурса. То је и основни разлог његовог трајања, јер из године у годину окупља врсне наставнике, а међу њима и оне који су ту од самог почетка.

Захваљујемо свим учесницима, а награђенима честитамо на успеху!

Награђени радови

Прва награда:

Марија Јеверичић, мр Александра Гордић, „Поезија француских песника модерне” (пројектна настава), 3. разред, Гимназији „Свети Сава”, Пожега

Друга награда:

Снежана Богићевић, Јелена Муцић, Татјана Хаџић Јововић, Весна Костић, „Детективска прича” (интегративна настава), 8.  разред, ОШ „Јован Дучић”, Нови Београд

Трећа награда:

Снежана Савић, „Животиње изучи, басне научи” (час интегративне наставе кроз примену изокренуте учионице), 1. разред, ОШ „Црњански”, Јагодина

Похвалнице: радови који су уврштени у зборник

РАЗРЕДНА НАСТАВА

Први разред:

1. Снежана Савић, „Животиње изучи, басне научи”, интегративна настава, ОШ „Црњански”, Јагодина

2. Марина Ристов, „Јежева кућица, Бранко Ћопић”, ОШ „Станислав Бинички”, Јасика

3. Милица Антић, „Мерење дужине”, ОШ „Бранко Ћопић”, Београд

Други разред:

1. Бојана Пурић, „Болесник на три спрата”, интегративна настава, ОШ „Црњански” Јагодина

2. Сава Ковачевић, „Сабирање са прелазом преко 10”, ОШ „Октоих”, Подгорица

3. Јасмина Шајкић, „Дељење збира и разлике бројем”, ОШ „ Милић Ракић Мирко”, Прокупље

Трећи разред:

1. Татјана Попов, „Од хлеба до неба” (пројектна настава), ОШ „ Доситеј Обрадовић”, Опово, ИО „Олга Петров”, Баранда

Четврти разред:

1. Ђурђица Стојковић, Посета музеју „Трагови прошлости”, ОШ „Јован Поповић”, Сусек, ИО у Баноштору

ПРЕДМЕТНА НАСТАВА

Основна школа

Интегративна настава

1. Снежана Богићевић, Јелена Муцић, Татјана Хаџић Јововић, Весна Костић, „Детективска прича” (интегративна настава), 8.  разред, ОШ „Јован Дучић”, Нови Београд

2. Бојана Апелић, Ана Божовић, „Дељивост”, 5. разред, ОШ „20. октобар”, Врбас

3. Иван Цветковић, Душан Ђорђевић, „Географске регије Европе; Јединство грађе и функције као основе живота”, 7. разред, ОШ „Јован Аранђеловић”, Црвена Река

4. Љиљана Ивановић Јованчевић,, Љиљана Глођовић Пантић и Дејан Симић, „Приче о биљкама”, 7. разред, ОШ „Рада Миљковић”, Јагодина

5. Сања Симић де Граф, Александра Деспотовић, Мирјана Милићевић, Кристина Рондовић, Жељка Марковић, Мирјана Милићевић, Мирјана Марковић, Добро Андрић, Иван Негић и Катарина Павлица, „Светски дан науке”, 7. разред, ОШ ,,Вук Караџић”, Лозница

6. Вукосава Доби, Здравка Мајкић, „Урбанизација на енглеским говорним подручјима – УК, САД”, 6. разред, ОШ ,,Братство-јединство”, Куцура

7. Сандра Рудњанин и Весна Милачић, „Бројеви/Прости и сложени бројеви”, 5. разред, ОШ„Вук Караџић”, Краљево

Биологија

1. Јелка Филиповић, „Рефлекси и рефлексни лук”, 8. разред, Школа за основно образовање одраслих, Сомбор

2. Марина Бабић, „Наследни материјал”, 6. разред, ОШ „Симеон Араницки”, Стара Пазова

3. Сања Парезановић, „Излучивање”, 6. разред, ОШ „Петар Лековић”, Пожега

Географија

1. Савица Ђурђевић, „Пољопривреда и географски простор”, 6. разред, ОШ „Љупче Шпанац”, Бела Паланка

Математика

1. Марина Јовановић, „Ваљак, појам и елементи”, 8. разред, ОШ „Десанка Максимовић”, Косовска Каменица

Пројектна настава

1. Данијела Драмићанин Денић, „Пирамиде – вечита мистерија”, 8.разред, ОШ „Станислав Сремчевић”, Крагујевац

Српски језик и књижевност

1. Оливера Крупеж, „Историјат, намена и садржај књижевних, верских и еколошких календара” (интегративно-корелативни приступ), 5. разред, ОШ „Милица Павловић”, Чачак

2. Бојана Анђелић, „Душан Ковачевић, Свемирски змај”, 7. разред, ОШ „Бранко Радичевић”, Нови Сад

3. Весна Андрејевић (ОШ „Стеван Синђелић”, Каменица) и Јелена Ћетковић (ОШ „Карађорђе”, Горњи Матејевац), „Јутутунска јухахаха, Јован Јовановић Змај”, 7. разред

4. Јасминка Олић Илчешин, „Народне бајке и дела заснована на бајкама”, 5. разред, ОШ „Братство-јединство”, Куцура

5. Катарина Иванишевић Голубичић, „Буре, Исидора Секулић”, 6. разред, ОШ ,,Никола Тесла“, Раковица, Београд

6. Маја Живић, „Мали Принц, Антоан де Сент Егзипери”, 7. разред, ОШ „Љуба Нешић”, Зајечар

7. Марија Ристивојевић,  Час српског језика и књижевности: „Деца, Иво Андрић” и час одељењског старешине: „Буди истеривач насиља”, 8. разред, ОШ „Милија Ракић”, Церовац, Смедеревска Паланка

8. Марија Ристивојевић,  „Међународни дан матерњег језика”, 8. разред, ОШ „Милија Ракић”, Церовац, Смедеревска Паланка

9. Данијела Петрић и Наташа Митровић, „Марко Краљевић у песми и причи”, 6. разред, ОШ „IV краљевачки батаљон”, Краљево

10. Наташа Митровић, „Придеви и коришћење речника српскога језика”, 5. разред, ОШ „IV краљевачки батаљон”, Краљево

11. Mili Hilmo Selimotić, „Aska i vuk, Ivo Andrić (dvočas) Šta će reći svijet? (problemska nastava), JU VII osnovna škola, Mostar

Немачки језик

1. Катарина Минић, „Perfekt”, 7. Разред, ОШ „ Љуба Нешић”, Зајечар

Физика

1. Ксенија Драгаш, „Полуга”, 7. разред, ОШ „Ђура Јакшић”, Чуруг

Хемија

1. Маријана Милутин, „Хомогене смеше у природи – вода”, 7. разред, ОШ „Јован Поповић”, Сусек

СРЕДЊА ШКОЛА

Интегративна настава

1. Биљана Марковић, Драгана Богдановић, „Рационални алгебарски изрази;  Примена ИКТ-а”,  1. разред, Техничка школа, Ивањица

2. Драгана Богдановић и Драгана Милосављевић, „Извод функције (испитивање тока функције и цртање графика применом извода); Извештаји”, 4. разред, Техничка школа, Ивањица

Математика

1. Слађана Трајковић, „Тригонометријске функције”, 2. разред, Гимназија ,,Светозар Марковић”, Ниш

Психологија

1. Катарина Петровић, „Механизми одбране”, 2. разред, Седма београдска гимназија, Београд

Српски језик и књижевност

1. Марија Јеверичић, „Поезија франуских песника модерне” (пројектна настава), 3. разред, Гимназији „Свети Сава”, Пожега

2. Марија Јеверичић, „Дијалекти српскога језика” (пројектна настава), 1. разред, Гимназији „Свети Сава”, Пожега

3. Сања Перовановић, „Песници романтизма у српској књижевности” (пројектна настава), 2. разред, Медицинска школа, Чачак

4. Ана Павловић, „Данило Киш, Славно је за отаџбину мрети”, 4. разред, Техничка школа, Чачак

5. Јелица Говедарица и Јелена Орбовић, „Исидора Секулић – биографија”, 3. разред, Средња стручна школа ,,4. јули”, Врбас

6. Александра Секулић, „Јован Стерија Поповић, Тврдица”, 2. разред, Економско-трговинска школа, Кула